• Генеральний спортивний партнер
  • Партнер дистанції 10 км
  • Офіційний водний партнер
  • Титульний партнер

Новини

02.05.2019

Як з’явилась традиція підтримувати бігунів та найрозповсюдженіші види підтримок

 

26 травня в Дніпрі пройде 4-ий міжнародний Interpipe Dnipro Half Marathon, який вже традиційно збере тисячі бігунів та ще більше вболівальників та глядачів. І в той час коли близько 4000 людей вийде на старт та спрямує свої сили в напрямку фінішу, інша частина залучених в це дійство, а саме глядачі та вболівальники, почнуть зі всіх сил підбадьорювати та підтримувати спортсменів, створюючи справжнє відчуття спортивного свята на вулицях міста!

 

Ми вирішили розібратись, звідки бере свій початок традиція підтримки бігунів. Суспільству, в першу чергу в США, довелось пройти чималу за тривалістю трансформацію до прийняття бігової культури, до того моменту, поки вона не стала масовою у 80-х роках 20-го століття. Та й взагалі, з кінця 19-го століття та першого жіночого фінішу на марафонській дистанції в 1967 році і до 80-х років біг пережив реінкарнацію від суто аристократичного заняття до більш-менш масового руху, як тренду здоров’я та фізичної краси, зробивши його дійсно унікальною соціальною надбудовою – наймасовішим видом спорту, де кожен може і здобуває власну перемогу перетинаючи фінішну лінію.

 

Що ж саме мотивує людей виходити і підтримувати бігунів-любителів? Все дуже просто, головний мотив -це підтримка своїх рідних та близьких на шляху до їх бігового фінішу. І ми зі всією відповідальністю можемо стверджувати, що ваша підтримка є дуже важливою, тож коли ваш брат, сестра, сусід або колега виходить на старт бігових змагань, це саме час згадати ті шалені шкільні емоції, коли вболівання на будь-яких змаганнях не можна було порівняти ні з чим, хіба що з перемогою!

 

Тепер давайте дізнаємось, які традиції підтримки існують, і що може для цього знадобитись.

 

Плакати

Напевно, плакати – це базова і найпростіша річ в підтримці бігунів, це перші спроби виокремитись серед натовпу. Великі цупкі ватмани з яскравими словами саме для вашого бігуна – так розпочиналась підтримка, це було основою, з якої виросла ціла культура, яка не утримується від іронії та сарказму, та все ж мотивує звичайну людину в досягненні своєї благородної мети!

 

 

Музика

Бігуни швидко зрозуміли, що музика, навіть від вуличних випадкових музик, дуже добре мотивує, додає запалу та бігового азарту. Тож еволюція такого роду підтримки пройшла шлях від поодиноких гітар та барабанів до цілих концертних майданчиків з рок-гуртами по трасі змагань. А як вам би біглось під Survivor “Eye of the tiger” або “Thunder” від Imagine Dragons?

 

Групи підтримки

Найвищий рівень розвитку культури підтримки бігунів. Це велике скупчення жвавих людей, часто в однаковому вбранні, з однаковими рухами та вигуками. Все це дійство супроводжується гучною музикою та відмінним настроєм. Хто ці люди? Найчастіше організовані групи підтримки – це або бігові ком’юніті, представники спонсорів пробігів або громадські соціальні організації, перформанс яких направлений на залучення більшої кількості глядачів. Інколи навіть організовуються змагання між групами підтримки, але це вже ТОП-рівень організації.

 

Костюми

Як і у вболівальників на професійних змаганнях, доволі часто в підтримці марафону та півмарафону можна зустріти дивакуватих людей в костюмі динозавра або клоуна. Всі ці літературні мотиви та герої екранів успішно перекочували і у біговий простір, зробивши його ще яскравішим, та стали приводом для мільйонів фотографій та посмішок. Часом подібні костюмовані персонажі виходять на старт і навіть досягають фінішу, але то вже зовсім інша історія.

 

Їжа і вода

Найбільш матеріалізована форма підтримки бігунів, що особливо стосується спекотних днів та чистої питної води. Одними з найулюбленіших джерел енергії для бігунів на дистанції є банани та звичайний рафінований цукор. Проте на сучасних пробігах організатори сповна забезпечують учасників частими пунктами гідратації та харчування, тому не варто ображатись на бігунів, якщо вони ігноруватимуть ваші дари, особливо що стосується професіоналів та лідерів перегонів, які харчуються за завчасно підготовленою системою.

 

Долоня сили

Дотик, салют, “п’ять” – все це назви найдієвішої форми підтримки, яку так полюбляють найменші представники руху підтримки та чим так надихаються поважні бігуни на останніх кілометрах дистанції. Це, напевно, найкращий винахід закордонної бігової культури, елементарний, і в той же час людяний жест, що разом зі щирою посмішкою та щастям в очях дійсно окрилює та додає таких потрібних сил!

 

Закордонний досвід останніх десятиліть доводить, що стати частиною чогось великого і дійсно казкового можна саме на біговому старті. І неважливо, яку функцію в цьому всьому будеш відігравати саме ти, будучи учасником, чи волонтером, чи простим вболівальником – свою частку позитиву ти отримаєш. Тож вже 26 травня на 4-му Interpipe Dnipro Half Marathon ви зможете застосувати всі ці прийоми і вашу уяву на практиці та підтримати як своїх близьких, так і кожного з 4000 учасників!