• Генеральний спортивний партнер
  • Партнер дистанції 10 км
  • Офіційний водний партнер
  • Титульний партнер

Новини

08.05.2019

Як в Україні підтримують бігунів на марафонах та півмарафонах

 

26 травня в Дніпрі пройде 4-ий міжнародний Interpipe Dnipro Half Marathon, який вже традиційно збере тисячі бігунів та ще більше вболівальників та глядачів. І в той час коли близько 4000 людей вийде на старт та спрямує свої сили в напрямку фінішу, інша частина залучених в це дійство, а саме глядачі та вболівальники, почнуть зі всіх сил підбадьорювати та підтримувати спортсменів, створюючи справжнє відчуття спортивного свята на вулицях міста!

 

Вже маючи розуміння та знання про підтримку бігунів в західному світі, саме час розібратись з українськими традиціями вболівання на традиційних марафонах та півмарафонах країни. Що є спільного, а що відмінного в культурі вболівання, в чому ми відстаємо, а в чому, можливо, і попереду всієї планети – на ці питання ми спробуємо знайти відповіді.

 

Масова культура вболівання прийшла в Україну вже доволі пізно, лише з розвитком чисельного любительського бігу, тобто вже в 2010-х роках, коли практично кожне велике українське місто отримало власні марафони та півмарафони. Період часу до розквіту любительського бігу мав яскраво виражені професійні ознаки, а саме високі результати та маленьку кількість ентузіастів, тож як частина масової культури такі змагання не викликали цікавості з боку активної частини суспільства.

 

Але все змінилось…

 

Національні вбрання

 

Вишиванка увійшла і у бігову культуру, і це певно головна особливість українських бігових стартів. Ошатно одягнені панянки у вишитих сорочках та з вінками на голові, хлопці в образі козаків вже стали таким собі символом, практично на кожному старті вони беруть участь або в офіційних заходах, або ж просто підтримують учасників. Навіть більше, деколи вишиті сорочки переходять з розряду святково вбрання в, увага, спортивне! Влаштовуються окремі змагання де кожен учасник біжить з українським національним орнаментом на грудях.

 

 

 

Увіковічнена підтримка

 

І хоча в плані культури бігової підтримки Україна все ще вважається початківцем з доволі маленьким досвідом, проте в дечому ми йдемо в ногу зі світом, а можливо і випереджаємо його. Одним з найяскравіших символів бігового руху в нашій країні є козак, що біжить в Білій Церкві. Ця бронзова скульптура стала даниною організаторів місцевого марафону всім учасникам, вболівальникам та міста в цілому. Погодьтесь, мати такого відданого вболівальника, який ні на погода, ні на час, і воліє підтримувати кожного навіть на звичайній вечірній пробіжці – великого коштує.

 

Змагання зон підтримки

 

В 2016-му році в рамках Wizz Air Kyiv Marathon відбулись справжні змагання між зонами підтримки, які створювались представниками місцевих клубів. Це був чи не найвидовищна організована підтримка в історії українського любительського бігу, чотири великі зони, сотні учасників та незліченна кількість ендорфінів, гармонів щастя, на вулицях столиці під акомпанемент дощу.

 

Тисячі і тисячі людей, які долали свої марафонські та напівмарафонські дистанції отримували шалений заряд бадьорості від продуманих та зрежесерованих зон підтримки. Безсумнівно, це ще одна річ, якою ми можемо пишатися, і знати, що вітчизняна культура далеко не остання в сім’ї світового любительського бігу.

 

Все вище сказане доводить – Україна за останнє десятиліття стала невід’ємною частиною бігової культури планети, а рівень та якість підтримки бігунів обмежується лише нашою безмежною уявою. Тож вже 26 травня на 4-му Interpipe Dnipro Half Marathon ви зможете застосувати всю ваша уяву, традиції та креативність на практиці і підтримати як своїх близьких, так і кожного з 4000 учасників!