• Генеральний спортивний партнер
  • Партнер дистанції 10 км
  • Офіційний водний партнер
  • Титульний партнер

Новини

26.04.2019

Ногибоги в гостях у B2B Soft: «У бігу і командної роботи багато спільного» Як у компанії створюють бігову культуру і як вона впливає на співробітників.

 

В Україні біг розвивається не в останню чергу завдяки корпоративним програмам та компаніям, що заохочують співробітників бігати. Але що насправді означає вислів “корпоративна бігова культура”? Як це виглядає на практиці і як почати це втілювати у своїй компанії?

 

Щоб розібратися у цьому, ми час від часу будемо показувати досвід компаній, які уже зробили біг частиною своєї ДНК. Першими в циклі цих матеріалів були хлопці з Інтерпайп, на заводи до яких ми їздили минулого року.

На черзі — IT-сектор і компанія, яка створила в Україні продукт, яким користуються 11 000 магазинів у США та Канаді.

Це B2B Soft, американська компанія з «базою» розробки в Києві, яка створює програмне забезпечення для магазинів сотового зв’язку. Простіше кажучи, якщо ви купите, скажімо, мобільний телефон в Америці, то скоріше за все, увесь процес продажу та сплати проходитиме систему, створену B2B Soft.

У 2015 році керівні менеджери компанії вирішили популяризовувати біг всередині компанії і вийшли на старт Київського марафону (один з акціонерів прилетів спеціально з Нью-Йорка, щоб вийти на дистанцію разом з командою). І це спрацювало!

 

Зараз, за словами Наталі Новачук, Адміністративного директора українського офісу компанії, біг – одна з ДНК корпоративної культури:

Зараз агітувати вже не доводиться. Люди самі знають, що скоро забіг, і готуються до своїх дистанцій, які, до речі, також збільшуються з часом: ми починали з п’яти-десяти кілометрів, а зараз наші співробітники бігають переважно 21 і навіть 42 кілометри».

Участь у забігах дає можливість побачити своїх колег з іншого боку – не у звичному офісному середовищі, а на дистанції, де їх можна підтримати і отримати підтримку самому, перебуваючи поряд на дистанції. Так створюються міцні зв’язки всередині команди.

 

«У бігу і командної роботи багато спільного: тут треба ставити чітку мету і наполегливо трудитися, щоб її досягнути. Та й результати часто залежать від людей, які перебувають з тобою поряд: на проекті або в естафетній команді».

Ми побігали разом, а потім сходили в офіс до хлопців і дівчат з B2B Soft, які захоплюються бігом, працюючи у компанії, а тепер готуються до забігів в рамках Nova Poshta Kyiv Half Marathon.

 

Володимир Зав’язун, Quality Assurance Engineer. Пробіг три марафони і готується до Ironman

Моя робота полягає у тому, щоб перевірити та переконатися, що наше програмне забезпечення відповідає усім вимогам. Хтось скаже, що це нудна робота, але мені здається, що улюблена справа не може бути нудною. А у мене такий склад розуму, що хочеться усе перевірити і переконатися у справності. Тому мені подобається те, чим я займаюся.

Бігати на довгі дистанції я почав ще в армії. Потім продовжив виходити на невеликі пробіжки по 5-10 кілометрів. Поступово дистанції стали збільшуватися, і я пробіг свій перший марафон. Напевно, я тоді не дуже добре підготувався, тому що після тридцятого кілометру почалася найскладніша частина марафону. Проте я все ж таки добіг до фінішу, усвідомив, наскільки важлива підготовка, і відтоді пробіг ще два марафони.

Я думаю, що спорт допомагає формувати силу волі і долати складні перешкоди, а це цінне вміння у житті. Я не хочу зупинятися на марафонах і планую подолати повну дистанцію Ironman.

 

Дар’я Журик, Implementation Specialist. Знову почала займатися бігом

Я допомагаю людям навчитися користуватися системою, яку розробляє наша компанія. Бігати мені подобалося ще у школі. Подобався командний дух в естафетах, подобалося їздити в інші міста на змагання і знайомитися з новими людьми. Потім, подорослішавши, я перестала активно займатися спортом і зараз для бігу я знову у статусі “новачок”.

Коли у нас у компанії почався набір у бігові команди, я відразу вирішила взяти участь. Я не ставлю собі амбіційних завдань, хочу просто добігти до фінішу – це моя маленька місія. Проте я відповідально ставлюся до підготовки, регулярно тренуюся. Якось я вийшла на пробіжку і з самого початку усе пішло так як треба. Біглося добре і легко, і кілометри на треці змінювалися з трьох на п’ять, з п’яти на вісім, з восьми на дев’ять.

І тут я подумала: “Це що, я зараз вперше пробіжу десятку? А як же я потім буду, без мети?”. І я не добігла останні 500 метрів – залишила собі мету на київський марафон.

А взагалі, біг для мене — це радше засіб впорядкування думок. Щоразу, завершуючи пробіжку, я відчуваю, що мене більше не хвилюють думки і проблеми, що накопичилися за день. Це відмінний засіб для прочищення мізків.

 

Ігор Сенченко, один з засновників та співвласник компанії B2B Soft

Коли мені було 17 років, я поїхав жити в Америку. Там у мене був друг, який відкрив невеликий магазинчик з обслуговування сотових телефонів. Потім цих магазинчиків стало шість, і йому захотілося вивести бізнес на новий рівень. Ми з ним вирішили створити продуктову ІТ-компанію з офісом в Україні.

Починали з невеликого офісу, де було всього 4 людини, а тепер нас 150 чоловік і величезна кількість клієнтів в Америці: одинадцять тисяч магазинів користуються нашим продуктом.

У бігову культуру я потрапив завдяки Дмитру Черніцькому. Він вічно витягував мене на пробіжки, і тепер я є співзасновником Київського марафону. У певний момент я подумав: “Чому б не зробити біг частиною корпоративної культури у нашій компанії?”. Адже біг і бізнес дуже гармонійно поєднуються.

Коли береш участь у масових стартах, ймовірність перемогти інших невелика, але перемогти себе — практично стовідсоткова.

 

По-моєму, уміння подолати себе — одна з запорук успіху. Біг вчить нас не боятися складнощів, ставати сильнішим, підтримувати один одного. Це дуже цінні якості для команди.

Але мені не хотілося насильно примушувати до бігових ініціатив. Як показує досвід з примусовими суботниками, це не дуже добре працює. Тому я вирішив почати з себе. Зареєструвався на забіг, хтось з колег мене підтримав, і от ми разом побігли. Надихнувшись нашим прикладом, щороку все більше й більше членів команди долучаються до забігів.

Мені дуже подобається, як організований Київський марафон. Я живу в Америці і тренуюся там, але бігати приїжджаю сюди. Хоча багато українців роблять навпаки.

Для мене біг — це завжди виклик самому собі. Спорт дається мені нелегко, щоразу доводиться докладати зусиль, щоб примусити себе побігати. Але коли я все ж таки виходжу і починаю бігти — це мене завжди радує. Особливо якщо поряд зі мною біжать інші, такі ж цілеспрямовані люди.

 

Продовження читайте на за цим посиланням https://nogibogi.com/b2b-soft-running/