• Генеральний спортивний партнер
  • Партнер дистанції 10 км
  • Офіційний водний партнер
  • Титульний партнер

Новини

07.04.2020

Музикант та бігун Максим Дурдас про силу венеційської пасти та мрію про IRONMAN

Соліст гурту “Клей Угрюмого” Максим Дурдас навесні минулого року вперше вийшов на старт. Не зупинився, продовжив тренування і незчувся, як став фінішером усієї Run Ukraine Running League 2019. Цього року бігун планує подолати усі 7 забігів Under Armour Ukrainian Majors Running League. І жоден карантин не зможе йому завадити.

Чи пам’ятаєш, де і коли був твій перший старт?

– Ще б пак. Якщо не враховувати забіги на короткі дистанції за ігристим та оковитою у минулому житті, то це був забіг на 10 км на  Київському півмарафоні від Run Ukraine у 2019 році. Це було чомусь дуже складно, я прибіг з часом 53:04, і під час забігу навіть думав, що на цьому можна завершити свій біговий досвід.

Пізніше проаналізувавши усю дистанцію, підготовку до неї, я зрозумів, що потрібно підійти до цього серйозніше, знайшов тренера, змінив одяг, своє ставлення до цього і покращив результат. Буквально за 2 місяці у Дніпрі я зробив 10 км за 44:52 і остаточно закохався в біг.

У чому сенс бігу для тебе?

– Для кожного, хто вариться у цьому, це щось своє. Для мене біг – це порядок у моїй голові. Це свого роду каталізатор для ідей, і спосіб підірвати, активувати ділянку в мозку, який відповідає за ініціативність. Це один з важелів, який відключає лінь в організмі. Ще вчора я жив рок-н-рольним життям, сміявся з сьогоднішнього себе, а вже сьогодня я поглядає на велосипеди, щоб у найближчому “завтра” почути те саме “You Are an Ironman!” 

О котрій прокидаєшся?

– Незалежно від того, чи є в мене тренування, чи ні (бігових у мене 4 на тиждень), я завжди прокидаюся близько 7-8 без будильника, і це іноді навіть бісить. Особливо коли вихідний і тобі нікуди не треба, і здавалося б, можна повисіти у гостях у Морфея – але на тобі, 7-8 година, очі самі розплющуються і спати вже не хочеться. 🤷‍♂️

Що зазвичай їси перед пробіжкою?

– Зазвичай я бігаю зранку після пробудження, тому перед пробіжкою я випиваю стакан води, з’їдаю один банан і let’s go.

Також перед забігами багато хто радить їсти пасту. Я пішов далі і за тиждень до TAVRIA V ODESA HALF MARATHON ми з родиною літали до Венеції на відпочинок, після чого я пробіг першу половинку за 1:38:37. Так що паста “рішає” 🤣

Які продукти завжди можна знайти у твоєму холодильнику?

– Я реально підійшов до холодильника на цьому запитанні і провів інвентаризацію. Помідорки чері, рукола, свіжі огірочки, банани, грейпфрути, молоко, печінка тріски, куряче філе, фарш з індички, твердий сир, сир, моцарела і звісно ж гречка.

Насправді я великий фанат лазаньї та піци, тому в мене вдома є всі інгредієнти, щоб їх приготувати. Так що welcome.

Де найчастіше бігаєш? Чи є у тебе улюблений маршрут для пробіжки?

– Практично усі мої пробіжки проходять у лісі в Броварах, оскільки я там живу. Є одна маршрут, де коло виходить 8,5 м, його частина проходить асфальтом, а частина лісом, і, чесно, я завжди з такою дитячою радістю забігаю на ділянку, що проходить лісом. Адже там під час бігу стрибаєш через пеньки, повалені дерева, величезні калюжі, що не висихають навіть улітку. Там нема ні транспорту, ні людей, і головне – там можна бігати без маски, і поліція туди ніколи не заїде. 😂 Такий собі міні-трейл, прекрасний у будь-яку пору року.

Як тренуєшся під час карантину?

– Найголовніше – це те, що я тренуюсь, і в принципі майже нічого не змінилось. Єдиний мінус, що я не можу особисто займатися з моїм тренером, Олегом Лобановим. Але я думаю, що ми з ним надолужимо і все одно добре підготуємося до осіннього сезону. У неділю 5 квітня потрусив половинку на честь перенесеного WORK.UA KYIV HALF MARATHON.

Загалом усе іде по плану, так що восени будемо розривати.

Перше, що ти зробиш по завершенню карантину?

– Ой… У мене є кенти, з якими ми разом планували пробігти усю Лігу. Тому щойно обмеження знімуть, ми замутимо спільне тренування, а потім посмажимо шашлиндос і сходимо у баню.

Але найперше, що я зроблю – відведу свою кохану дружину до ресторану відзначити усе це (і ні, мені ніхто цього не підказував, сидячи праворуч від мене😂)

Дай пораду новачкам: як почати бігати та не закинути регулярні тренування?

– У цьому плані я дуже жорсткий, тому що сам не з чуток знаю про мільйони причин, чому не виходить “з понеділка”. Просто зробіть це.

Реально, не “постарайтесь”, а зробіть у неділю ввечері усе для того, щоб у понеділок вийти на пробіжку: складіть форму з вечора, приготуйте взуття і запрограмуйте себе, що ВИ ЦЕ ЗРОБИТЕ.

Пам’ятайте: лінь – це м’яз, який можна тренувати у двох напрямках. І в якому векторі рухатися, вирішувати вам. Будьте переконані, що не тіло контролює вас, а ви його, хоч у це спершу і складно повірити. Якщо ви зробите перший крок і хоча б 30 днів протримаєтеся у такому ритмі, ніщо не змусить вас закинути тренування, ні травми, ні робота. Ви знайдете годину для тренувань у 24 годинах, ви з легкістю створите 25-годинний день і потренуєтеся. Повірте мені, ви відкриєте ще багато горизонтів для себе після того, як дисциплінуєте свій мозок, а разом з ним і тіло.