• Генеральний спортивний партнер
  • Партнер дистанції 10 км
  • Офіційний водний партнер
  • Титульний партнер

Новини

20.05.2019

Анна Миколюк, бігунка-аматорка та адміністратор магазину: “Як би важко не було на дистанції, на фініші відчуваєш неймовірний вибух емоцій”

 

Напередодні проведення 4-го Interpipe Dnipro Half Marathon 2019, який пройде 26 травня у Дніпрі, ми поговорили з Анною Миколюк, бігункою-аматоркою та учасницею вікової категорії 23-29 роки забігів Run Ukraine. Анна розповіла історію своїх перших змагань, які емоції відчувала, як зараз молодь ставиться до бігу та як її найближча бігова мета пов’язана з наступним сезоном Run Ukraine.

 

Анно, розкажіть, з чого почалося ваше захоплення бігом?

Кілька років тому я змінила місце роботи і, познайомившись з колегами, дізналася про їхню участь в осінньому Wizz Air Kyiv City Marathon. Емоції та надихаючі історії нових колег наштовхнули мене на думку “чому вони можуть, а я  – ні”. Власне, захоплення та результати спортсменів викликали у мене великий інтерес до бігу і стали своєрідним мотиватором.

 

Пам’ятаєте свій перший забіг? Що ви відчували?

Свій перший офіційний забіг я здійснила, коли мені було 22, а саме на початку 2017 року в Києві на Nova Poshta Kyiv Half Marathon. Незважаючи на те, що це була моя перша дистанція, я все ж наважилася на 10 км. Потім вже бігла у Дніпрі та Одесі, а запланований забіг у Запоріжжі, на жаль, для мене не відбувся. Якщо говорити про забіг, який найбільше запам’ятався, то це був Interpipe Dnipro Half Marathon. Емоції, які я пережила на фініші, були найяскравішими та незабутніми.

 

Ви на першому офіційному забігу бігли 10 км. Дистанція досить непроста, особливо для початківців. Розкажіть, як проходила підготовка?

Nova Poshta Kyiv Half Marathon був не лише першим забігом, але й першою серйозною дистанцією, яку я бігла на вулиці. Оскільки забіг проходив на початку весни, уся моя підготовка проходила взимку. А де можна тренуватися взимку? Звісно ж, у залі на біговій доріжці) До того ж для мене це був перший біговий досвід. Не буду приховувати, перший забіг мені дався непросто. Я не знала, що і як буде відбуватися, до того ж незнання траси трохи лякало. З одного боку, було дуже складно, а з іншого – кайф, який захотілося пережити знову і знову. Емоції переповнювали. Як би складно не було на дистанції, на фініші відчуваєш неймовірний вибух емоцій.

 

Анно, розкажіть, як ви зараз готуєтеся до дистанцій? Бігаєте в клубі чи самостійно?

Зараз більше тренуюся самостійно на вулиці або на стадіоні. Бігаю досить часто, але невеликі дистанції від 3 до 5 км. Мені так комфортніше.

 

Реєструючись на дистанції ви відноситесь до вікової групи 23-29 роки. Цікава ваша думка, як сьогодні біг та участь у забігах сприймається молоддю? Як можна їх долучити до бігової тусовки?

Думаю, що для мотивації молоді та їх долучення до бігової спільноти треба створювати більше бігових клубів та проводити відкриті групові тренування з професійними тренерами. Будьмо чесними, самостійно дуже складно почати бігати, адже у кожного є свої бар’єри для виходу вранці або ввечері на пробіжку. Легко починати тренуватися з кимось, наприклад, зі знайомими чи у біговом клубі.

На жаль, сьогодні невеликий відсоток молоді сприймає захоплення бігом як щось серйозне. Більшість взагалі не займається спортом та регулярними тренуваннями, сприймаючи це більш ніж песимістично. Їх думки залишаються на рівні “Усі бігають. Тут немає нічого складного.”. Я знаю людей, які без підготовки виходять на 10 км чи 21 км. Вони пробігають дистанції та випробовують себе на міцність. У більшості випадків це хлопці, яким їхній стан здоров’я дозволяє такі спортивні рекорди. Але я не вважаю такий підхід правильним. У будь-якому випадку, це великий стрес для організму, і я такий підхід вважаю неправильним.

 

Чим себе мотивуєте?

Зараз моя головна мета – збір повного набору медалей з півмарафонських дистанцій усіх стартів Run Ukraine. Незважаючи на все, мені щоразу досить складно виходити на тренування і боротися зі своєю лінню. Думаю, щоб не допустити вигорання, важливо слідкувати за регулярністю тренувань. Поки не піймаєш кайф від бігу, буде складно. Біг, перемоги і робота над собою роблять мене морально сильнішою і надихають на нові рекорди.

 

Які плани на цей рік? У яких забігах будете брати участь?

Планую бігти у всіх масштабних проектах Run Ukraine, але зараз відкрите питання дистанції. 10 км мені вже не цікаво бігти, і я не бачу сенсу їхати за ними до іншого міста, а до 21 км я ще готуюся. Зараз весна, і часу на тренування достатньо, тому якщо буду фізично готовою до половинки, буду бігти на Interpipe Dnipro Half Marathon, Odesa Half Marathon і Zaporizhstal Half Marathon. У мене в компанії є люди, які протягом року їздять на усі забіги Run Ukraine і збирають медалі. Мені така ідея подобається, і хотілося б найближчим часом зібрати і свій набір медалей вже півмарафонської дистанції.

 

Друзі, хочемо нагадати, що вже 26 травня у Дніпрі пройде 4-й Interpipe Dnipro Half Marathon 2019, де учасники вкотре перевірять свої сили і витривалість на дистанціях 21 км, 10 км і міні-марафонській дистанції 4,2 км.