Масаж однаково потрібен як новачкам у спорті, так і бігунам з досвідом. Команда Run Ukraine разом з Масажним патрулем підготувала цей матеріал, у якому ми розкажемо: для чого потрібен масаж, з якою періодичністю треба відвідувати масажний кабінет, чому виникає біль під час і після масажу.
Як часто потрібно ходити на масаж?
Скільки разів на рік ви відвідуєте масажний кабінет? З якою метою туди ходите: аби розслабитись на відпочинку чи коли “прихопило” від болю у суглобах?
Ми радимо відвідувати масажний кабінет регулярно і хоча б раз на тиждень. Адже коли ми хочемо досягти певного результату в спорті, зокрема в бігові, ми ж не просто взуваємо кросівки й біжимо 21 чи 42 кілометра, ми готуємось до забігу поступово. Ми вдосконалюємо результати постійними тренуваннями та участю в забігах, поступово збільшуючи дистанцію.
Так само й з масажем. Якщо відвідувати масажний кабінет регулярно, можна поступово розім’яти м’язи, знімаючи напругу, яка накопичується в них роками. Спочатку масажем ви знімете шар довгострокових напружень. На цьому етапі ви можете відчувати біль, тому що м’язи розслаблюються, а нервові закінчення починають активно функціонувати. Проте згодом ви відчуєте полегшення.
Для чого потрібен спортивний масаж?
На підтримуючих масажних сесіях масажист може приділити більше уваги тим ділянкам, які потрібно тримати в тонусі для кращих спортивних результатів. Так, масаж у комплексі з правильним харчуванням і регулярними тренуваннями дозволить покращити власні результати та встановити нові personal best. Адже завдяки масажу ви отримуєте легкість в тілі, тонус, енергію та радість. Усе це прискорює реалізацію найамбітніших спортивних цілей — перевірено досвідом наших спортсменів.
Кожному новачку й кожному бігуну з досвідом варто пам’ятати, що при сильних навантаженнях і великих цілях важливо комбінувати фізичні вправи з відновленням, якому сприяє спортивний масаж.
На появу напруги в м’язах та суглобах впливають не лише фізичні навантаження, а й щоденний стрес. Саме так, щодня ми стикаємося з ситуаціями, на які можемо відреагувати емоційно. Навіть якщо нам вдалося себе стримати й не проявити роздратованість зовнішньо, тіло все запам’ятовує й викарбовує у вигляді шарів напруження. У такі моменти ми можемо відчувати гострий біль у шиї чи під лопаткою. Згодом, якщо ми декілька разів ігноруємо біль, ми перестаємо відчувати ці моменти, й м’язи “забиваються”, в нашому тілі починає зростати своєрідний панцир, який з часом стає жорстким і порушує кровотік й енергетичний баланс людини.
У такому стані ми перестаємо відчувати тіло, через що можемо отримати травму чи важке захворювання. А у спорті надважливо мати контакт з тілом, особливо напередодні забігу на довгу дистанцію. Інакше ми нівелюємо шанси здобути омріяний результат і добігти до фінішу в гарному стані.
Роблячи масаж раз на тиждень, ви знімаєте зі свого тіла пласти напруження. Ця процедура аналогічна прибиранню: нам потрібно регулярно протирати пил, бо коли пил збирається не один день чи тиждень, а рік-два або взагалі з дитинства — необхідне генеральне прибирання. Тому краще не накопичувати напруження.
Завдяки масажу скам’янілі м’язи стають м’якшими, запускається кров і лімфа, а скуті нервові закінчення починають подавати імпульси. У цей момент може виникати біль. Однак згодом, якщо масаж стає регулярним, біль вщухає, тіло набирає тонус, стає жвавим, а ви відчуваєте себе легше, сильніше, здоровіше.
Та маємо попередити про можливий побічний ефект: регулярний масаж у комплексі з тренуваннями й правильним харчуванням можуть привести до поставлених спортивних цілей значно швидше, ніж ви думали. Тож вам доведеться ставити перед собою нові 😉