• Генеральний спортивний партнер
  • Партнер дистанції 10 км
  • Офіційний водний партнер
  • Титульний партнер

Масаж як невід’ємна складова відновлення

 

Незабаром розпочнеться новий біговий сезон, а разом із ним — підготовки, тренування, забіги й відновлення. Щоб використовувати можливості свого тіла по максимуму, важливо налагодити з ним контакт. Найкращий спосіб відчути власне тіло — зробити спортивний масаж. Він запускає кровообіг, покращує роботу м’язів, знімає напругу. Він допомагає підготувати тіло до інтенсивних тренувань, запобігає травмам, які часто виникають через те, що м’язи не підготовлені до фізичних навантажень, і допомагає відновитись після забігів. 

Масаж однаково потрібен як новачкам у спорті, так і бігунам з досвідом. Команда Run Ukraine разом з Масажним патрулем підготувала цей матеріал, у якому ми розкажемо: для чого потрібен масаж, з якою періодичністю треба відвідувати масажний кабінет, чому виникає біль під час і після масажу. 

 

Як часто потрібно ходити на масаж?

Скільки разів на рік ви відвідуєте масажний кабінет? З якою метою туди ходите: аби розслабитись на відпочинку чи коли “прихопило” від болю у суглобах? 

Ми радимо відвідувати масажний кабінет регулярно і хоча б раз на тиждень. Адже коли ми хочемо досягти певного результату в спорті, зокрема в бігові, ми ж не просто взуваємо кросівки й біжимо 21 чи 42 кілометра, ми готуємось до забігу поступово. Ми вдосконалюємо результати постійними тренуваннями та участю в забігах, поступово збільшуючи дистанцію.

Так само й з масажем. Якщо відвідувати масажний кабінет регулярно, можна поступово розім’яти м’язи, знімаючи напругу, яка накопичується в них роками. Спочатку масажем ви знімете шар довгострокових напружень. На цьому етапі ви можете відчувати біль, тому що м’язи розслаблюються, а нервові закінчення починають активно функціонувати. Проте згодом ви відчуєте полегшення. 

 

Для чого потрібен спортивний масаж?

На підтримуючих масажних сесіях масажист може приділити більше уваги тим ділянкам, які потрібно тримати в тонусі для кращих спортивних результатів. Так, масаж у комплексі з правильним харчуванням і регулярними тренуваннями дозволить покращити власні результати та встановити нові personal best. Адже завдяки масажу ви отримуєте легкість в тілі, тонус, енергію та радість. Усе це прискорює реалізацію найамбітніших спортивних цілей — перевірено досвідом наших спортсменів. 

Кожному новачку й кожному бігуну з досвідом варто пам’ятати, що при сильних навантаженнях і великих цілях важливо комбінувати фізичні вправи з відновленням, якому сприяє спортивний масаж.

 

Чому виникає біль під час або після масажу?

На появу напруги в м’язах та суглобах впливають не лише фізичні навантаження, а й щоденний стрес. Саме так, щодня ми стикаємося з ситуаціями, на які можемо відреагувати емоційно. Навіть якщо нам вдалося себе стримати й не проявити роздратованість зовнішньо, тіло все запам’ятовує й викарбовує у вигляді шарів напруження. У такі моменти ми можемо відчувати гострий біль у шиї чи під лопаткою. Згодом, якщо ми декілька разів ігноруємо біль, ми перестаємо відчувати ці моменти, й м’язи “забиваються”, в нашому тілі починає зростати своєрідний панцир, який з часом стає жорстким і порушує кровотік й енергетичний баланс людини. 

У такому стані ми перестаємо відчувати тіло, через що можемо отримати травму чи важке захворювання. А у спорті надважливо мати контакт з тілом, особливо напередодні забігу на довгу дистанцію. Інакше ми нівелюємо шанси здобути омріяний результат і добігти до фінішу в гарному стані. 

Роблячи масаж раз на тиждень, ви знімаєте зі свого тіла пласти напруження. Ця процедура аналогічна прибиранню: нам потрібно регулярно протирати пил, бо коли пил збирається не один день чи тиждень, а рік-два або взагалі з дитинства — необхідне генеральне прибирання. Тому краще не накопичувати напруження. 

Завдяки масажу скам’янілі м’язи стають м’якшими, запускається кров і лімфа, а скуті нервові закінчення починають подавати імпульси. У цей момент може виникати біль. Однак згодом, якщо масаж стає регулярним, біль вщухає, тіло набирає тонус, стає жвавим, а ви відчуваєте себе легше, сильніше, здоровіше. 

Та маємо попередити про можливий побічний ефект: регулярний масаж у комплексі з тренуваннями й правильним харчуванням можуть привести до поставлених спортивних цілей значно швидше, ніж ви думали. Тож вам доведеться ставити перед собою нові 😉